Özgeçmiş

Yalova Üniversitesi İİBF. Sosyal Hizmet Bölümü Öğretim Üyesi

Akabe Vakfı ve Kafkas Vakfı Kurucu Başkanı

1964 yılında Kayseri’de doğdu. İlköğrenimini, daha sonra Pınarbaşı ilçesinin bir mahallesi olan Kaynar beldesinde, orta öğrenimini Develi İmam-Hatip Lisesi’nde, lisans öğrenimini 1986’da Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde tamamladı. Başbakanlık Osmanlı Arşivi’nde 7 sene uzman olarak çalıştı. Yüksek lisansını tefsir dalında Marmara; doktorasını sosyoloji dalında İstanbul üniversitelerinde yaptı.
Ulusal ve uluslararası yayın organlarında aile, sivil toplum, insan hakları, göç ve mültecilik, dezavantajlı gruplar ve İslam dünyası ile ilgili onlarca çalışması yayınlandı, tercüme eserleri basıldı. Sivil toplum, Kur’an araştırmaları, Kafkasya ve sosyal bilimler alanlarında aylık dergiler çıkardı.
2000-2008 yıllarında Yönetim Kurulu üyesi olduğu Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı’nda ve Pendik Belediyesi’nde üçer dönem Sivil Toplum Okulu seminerleri düzenledi. Yüzlerce konferans, radyo ve televizyon programına konuşmacı olarak katıldı.
Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde 14 yıl öğretim elemanı olarak çalıştıktan sonra 2009 yılında intisap ettiği Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü’nde aile, sivil toplum, insan hakları ve göç konularında dersler vermeye devam etmektedir.
Anadili olan Çerkesçe yanında ileri derecede Arapça ve Osmanlıca, orta derecede Farsça ve İngilizce, zayıf derecede Rusça bilen Güngör evli ve dört çocuk babasıdır.

 

Akademik Özgeçmiş için tıklayın